X
X
<svg class="herion-back-to-top"><g><line x2="227.62" y1="31.28" y2="31.28"></line><polyline points="222.62 25.78 228.12 31.28 222.62 36.78"></polyline><circle cx="224.67" cy="30.94" r="30.5" transform="rotate(180 224.67 30.94) scale(1, -1) translate(0, -61)"></circle></g></svg>

Caramelka KIDS

Caramelka

kids

Caramelka Dance je úzce zaměřený taneční soubor, který se systematicky věnuje stepovým tancům a tzv. country tancům, pravidelně zabezpečuje a kreativně vyplňuje čas dětí a mládeže převážně z Prahy 6, kde působí již řadu let. Sdružuje menší a větší tanečníky a zajišťuje pravidelnou pohybovou aktivitu. Podpora rozvoje hlavně mladší části souboru ukazuje jako „dobrá investice“ do kulturního mládí, které smysluplně tráví čas.

Naše děti jsou zařazeny v partě tanečníků, kde se nejen trénuje, ale i hodně směje. Nejlepší odměnou pro ně je potlesk, uznání rodičů, diváků a kamarádů. Starší část souboru je pro malé „Caramelky“ vzorem a motivací.

Vystoupení

Pro mladší část souboru jsou nesmírně důležitá vystoupení pro veřejnost, proto využíváme každou možnost k jejich prezentaci. Velké poděkování patří nejen rodičům dětí za jejich obrovskou podporu, ale i publiku, které je pro nás velmi důležité a je odrazem naší píle. V neposlední řadě poděkování také městské části Praha 6, protože její záštita a podpora je pro nás nesmírně důležitá.

Tréninky

Nejmladší členové mají hodinu týdně. V dalším roce jim přidáváme půlhodinku navíc s pokročilejšími tanečníky, aby měli motivaci, která je nesmírně důležitá. Ti šikovnější je během měsíce klidně doženou.

Pokročilí trénují dvakrát dvě hodiny týdně a nejstarší dvakrát tři hodiny týdně. Když máme před vystoupením a je potřeba něco dopilovat, tak i častěji.

Soustředění

Koncem letních prázdnin jezdíme pravidelně do Krkonoš na soustředění. Zpočátku je sice znát, jak jsme během prázdnin zlenivěli, ty první dva dny jsou opravdu fyzický nápor :). Za ten týden zvládneme nazkoušet mnohem víc než při běžném tréninku, ale chvíli to trvá, než zase všichni zpacifikují své síly.

Máme zkušenost, že nové děti mívají někdy teploty nebo lehké nevolnosti z vyčerpání, protože každý přetažení vnímá jinak. Jakmile nám dítě řekne, že mu není dobře, bolí ho hlava nebo je unavené, dáme mu klidový režim a do ničeho ho nenutíme.

Úplné nováčky bereme na soustředění až minimálně po prvním roce tréninků v tělocvičně, právě z důvodu velkého zápřahu. Jezdí s námi profesionální zdravotník, takže mohou mít jistotu, že je o jejich děti dobře postaráno.

Finanční podpora MC Praha 6 je nesmírně důležitá hlavně pro dětskou část Caramelky.